Witamy na stronie internetowej Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim
60-lecie Szkoły Podstawowej w Sierakowie Sławieńskim

14 czerwca o godzinie 12-stej spotkaliśmy się w Świetlicy Wiejskiej w Sierakowie Sł., z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej. Uroczystego powitania gości dokonała pani Dyrektor mgr Mieczysława Juszczyk.

Wsród gości, którzy licznie zgromadzili się na świetlicy byli: Burmistrz Mista i Gminy Sianów Ryszard Wątroba, nauczyciele oraz pracownicy, którzy uczyli na przełomie lat i tworzyli historię szkoły, odwiedzili nas także Radni Gminy Sianów oraz Sołtysi wsi, z których dojeżdżają uczniowie oraz absolwenci i Dyrektorzy Szkół, Gimnazjów oraz Dyrektor Przedszkola w Sianowie.

Część artystyczną przygotowali uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców.

Dziewczęta z klas 0-III przedstawiły "Kury i Koguty" oraz "My jesteśmy Krasnoludki", natomiast chłopcy z tych klas wytańczyli dla nas "Misie". Uczniowie z klas IV -V zadziwili  pokazem tańca "Kułany"

Najwięcej wzruszeń dostarczyli uczniowie klasy szóstej, którzy wystąpili w przedstawieniu "Ostatni Zajazd", opowiadający o dawnych kolegach z klasy, którzy spotkali się po dwudziestu latach...

Część artystyczną zakończyła Pani Dyrektor wręczając wszystkim przybyłym gościom pamiątki udziału w 60-leciu szkoły a uczniom okolicznościowe lizaki, wyprodukowane spoecjalnie na tę okazję.

Po przemówieniach zaproszonych gości spacerkiem podążyliśmy w stronę Szkoły, gdzie goście mogli zaobserwować zmiany, które zaszły na przestrzeni lat, obejrzeć Kroniki Szkolne oraz stare zdjęcia umieszczone na gazetce ściennej a także wpisać się do Księgi Pamiątkowej.

Uroczyste krojenie torta oraz poczęstunek odbywały się w sympatycznej atmorferze z echami przeszłości w tle...

Rada Pedagogiczna oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowie Sławieńskim pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w organizacji jubileuszu.

Do zobaczenia!!!

Webmaster: Marcin Sadowski