Witamy na stronie internetowej Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim
Spotkanie z prozą TolkienaDnia 20 marca 2004r. i 17 kwietnia 2004 Stowarzyszenie Hobbiton zorganizowało ,,Spotkanie z prozą Tolkiena".

Odbyło się ono w ramach projektu ,,Uczymy się" przy współpracy i dofinansowaniu ze środków programu "Działaj Lokalnie III" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat Tolkiena i jego prozy. W imprezie brało udział około 50 osób - mieszkańców Sierakowa Sł. i okolic

     Uczestnicy wysłuchali fragmentów powieści pt.,,Hobbit czyli tam i z powrotem" w profesionalnym wykonaniu redaktorów Radia Koszalin: Anny Rawskiej i Joanny Lejtan. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pytania kierowane do słuchaczy, dotyczące przygód Bilbo Babinsa, głównego bohatera powieści fantasy. Zwycięzcy konkursu nagradzani byli gorącymi brawami.   

      Dodatkowo atmosferę wśród miłośników prozy Tolkiena podgrzewały dźwięki egzotycznych bębnów, na których grali: Piotr Idziak i Wojciech Tężycki.  Organizatorzy imprezy zadbali nie tylko o ucztę dla ducha, ale i dla ciała.Miłym przerywnikiem był poczęstunek w postaci pieczonych ziemniaków przekładanych cebulą i boczkiem, chleba ze smalcem oraz ciepłego napoju. Spotkanie było okazją nie tylko do poszerzenia zakresu wiadomości, ale też miejscem wspólnych rozmów i dyskusji nad planami dalszej działalności Stowarzyszenia Hobbiton, zaowocowało ono wieloma interesującymi pomysłami.   Przedsięwzięcie spotkało się z dużą sympatią i akceptacją nie tylko ze strony członków Stowarzyszenia, ale też osób, które po raz pierwszy spotkały się z twórczością J.R.R. Tolkiena.

   

Webmaster: Marcin Sadowski