Witamy na stronie internetowej Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim
Deszczowy XI Jarmark Hobbitów

                              XI Jarmark Hobbitów
             W deszczową sobotę 7 sierpnia 2010 roku odbył się po raz XI Jarmark HOBBITÓW. Odważni wędrowcy mieli możliwość uczestniczenia w grach terenowych - ?Poszukiwanie skarbu smoka Smauga? oraz w grze cysterskiej ?Budujemy opactwo?.
Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dla koneserów dobrego smaku kulinarnego kobiety Hobbitki przygotowały prawdziwą ucztę. Podczas Jarmarku atrakcji nie brakowało  Nadleśnictwo w Karnieszewicach przygotowało zawody drwali i pilarzy. Sponsorując również nagrody dla wszystkich uczestników.  Odbyły się szaleńcze jazdy quadami i samochodami terenowymi, przygotowane przez Stowarzyszenie ?4x4?.
Wioski Tematyczne z Dąbrowy i Podgórek przygotowały swoje stoiska ucząc  pracy na kole garncarskim i wytopu z cyny.
Dzięki uczestnikom warsztatów: ?Animacja i liderowanie w praktyce: tworzenie ofert wsi i gospodarstw tematycznych oraz prowadzenie imprez? na Jarmarku wystąpiła orkiestra - ?Siódmy palec? oraz wiele innych atrakcji.  Szkolenie było finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.
Odbyło się również układanie giga tangramów, warsztaty filcowania, przędzenia na kołowrotku, coupage. Można było przenieść się w Krainę Śródziemia w Palantirze. Wielkim zainteresowaniem cieszył się występ chóru Potok  z Koszalina, który prezentował folklor ukraiński.
              Współorganizatorami Jarmarku byli  - Urząd Gminy i Miasta w Sianowie, Biblioteka Gminna w Sianowie, OSP w Sierakowie oraz wspierali nas - Nadleśnictwo Karnieszewice, Stowarzyszenie ?4 x 4 Sianów?, Koło Łowieckie ?Słonka? w Koszalinie.
                                              Z wielkim podziękowaniem:
                                                 mgr Mieczysława Juszczyk, prezes
                                                 Stowarzyszenia Hobbiton

Webmaster: Marcin Sadowski