Witamy na stronie internetowej Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim
JARMARK HOBBITÓW 2011

XII Jarmark Hobbitów

          6 sierpnia 2011 roku odbył się już po raz kolejny Jarmark Hobbitów Sierakowie Sławieńskim. Odważni wędrowcy mieli możliwość wyruszenia na wyprawę śladami Bilbo Bagginsa w grze terenowej - “Tam i z powrotem”. Odbyła się również „Wyprawa przez Mroczną Puszczę” jest to gra rowerowa, która została przygotowana w ramach projektu – „Aktywna i twórcza trasa rowerowa – Wyprawa przez mroczną puszczę” projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dla koneserów dobrego smaku kulinarnego kobiety Hobbitki przygotowały prawdziwą ucztę.
         Podczas Jarmarku atrakcji nie brakowało, były zawody drwali, w których brali udział pilarze z Zakładów Usług Leśnych pracujących na terenie Nadleśnictwa Karnieszewice. Konkurencje i wspaniałe nagrody zostały przygotowane przez Nadleśnictwo w Karnieszewicach. Wielką atrakcją były szaleńcze jazdy quadami i samochodami terenowymi. W karczmie „Pod rozbrykanym kucykiem” odbyły się warsztaty: „Od owieczki do niteczki”, „Gliniane bestiarium”, „Decupage – sztuka zdobienia, „Kaligrafia”.
Odbył się elficki turniej sportowy, były układane mega tangramy, walki wodnymi balonami, pokazy kuglarstwa.  Można było przenieść się w Krainę Śródziemia w Palantirze. Wróżyła również wróżka Galadriela oraz odbyły się wspaniałe występy orkiestry krasnoludów.
          Jarmark w Wiosce Hobbitów trwał cały dzień, natomiast wieczorem do białego rana przygrywał zespół AKCES. Po zapadnięciu zmroku odbyły się pokazy tańców z ogniem.
          Współorganizatorami Jarmarku byli  - Urząd Gminy i Miasta w Sianowie, Biblioteka Gminna w Sianowie, OSP w Sierakowie oraz wspierali nas - Nadleśnictwo Karnieszewice i Stowarzyszenie “4 x 4 Sianów”. 
                                                                                    Z wielkim podziękowaniem:
                                                                           mgr Mieczysława Juszczyk, prezes
                                                                                  Stowarzyszenia Hobbiton

Webmaster: Marcin Sadowski