Witamy na stronie internetowej Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim
Powitanie Lata 2012 - podsumowanie

           W sobotę 23 czerwca 2012 w Wiosce Hobbitów powitaliśmy lato. Sezon 2012 roku w Wiosce Hobbitów już został rozpoczęty z początkiem maja gościliśmy u nas grupy dzieci z zielonych szkół z południa i środkowej Polski oraz przedszkoli i szkół z terenu Pomorza.  22 czerwca 2012 gościnnie zawitała do nas 100 osobowa grupa dzieci z bibliotek w Bornem Sulinowie, Barwicach, Domasławicach i w Sianowie wraz z filiami.   

           Podczas Powitania Lata jedną z głównych atrakcji był turniej w mini piłkę nożną, w turnieju uczestniczyły trzy drużyny – zwycięscy otrzymali nagrody. Odbyły się konkursy i zabawy dla przybyłych gości. Konkurs kulinarny – maczanka kontra zalewajka – był przypomnieniem smaków z dzieciństwa. Po przepysznej rywalizacji wygrała maczanka – jest to rodzaj ukraińskiej potrawy na gorąco, natomiast zalewajka jest kielecką zupą.
Nie obyło się również bez poszukiwania kwiatu paproci dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy również 4 sierpnia 2012 na Jarmark Hobbitów mottem przewodnim będzie – „INWAZJA SMOKÓW”.

Webmaster: Marcin Sadowski