Witamy na stronie internetowej Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim
Podsumowanie XIII Jarmarku Hobbitów

                               
   „Inwazja smoków” miała miejsce w Sierakowie Sławieńskim na Jarmarku w WIOSCE HOBBITÓW. W sobotę 4 sierpnia gościliśmy śmiałków, którzy nie obawiali się zetknięcia z tymi stworami. Przybyli goście mieli możliwość podziwiać paradę smoków, uczestniczyć w grach terenowych: pieszej „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz rowerowej „Wyprawa przez Mroczną Puszczę”. Co odważniejsi uczestniczyli w poszukiwaniu skarbu smoka Smauga oraz brali udział w smoczych grach i konkursach.
Na Jarmarku zostało również otwarte „Muzeum Smoków” przygotowane przez Marię Idziak. Uczestnicy mogli również brać udział w niezwykle ciekawych warsztatach.
W paradzie smoków uczestniczyły smoki przygotowane przez dzieci i ich opiekunów z  Biblioteki w Skibnie, Karnieszewicach i w Sierakowie Sł. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Hobbiton i Centrum Handlowe „Ceramix” w Sianowie.
Bardzo atrakcyjna była wystawa modeli pojazdów konnych z kolekcji p. Zygmunta Karga.
Jak co roku uczestnicy mieli możliwość przyglądania się "Turniejowi drwali” oraz pokazom harvestera. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Karnieszewice i wręczone przez Nadleśniczego Pana Jarosława Staniszewskiego.   
Przed Jarmarkiem gościliśmy grupę ze Stowarzyszenia „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalna Grupa Działania oraz z Mysłowickiego Ośrodka Kultury – uczestnicy warsztatów prowadzonych przez dr Wacława Idziaka w niezapomniany i bardzo barwny  sposób przygotowali szereg atrakcji, gier, konkursów, warsztatów oraz pokazów tanecznych podczas Jarmarku. 
Bardzo atrakcyjna była wizyta kładów i samochodów terenowych, bezpłatne przejazdy odbyły się dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „4x4 Sianów”. 
Ulewny deszcz przerwał tylko na chwilę wspaniale przygotowany Jarmark, gdyż od godz. 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna już przy ładnej pogodzie.

Zobacz również - http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120804/POWIAT01/120809837

    http://www.sianow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3018:za-nami-ju-trzynasty-jarmark-w-wiosce-hobbitow&catid=2:aktualnoci&Itemid=7        

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu XIII Jarmarku Hobbitów:

Dr Wacławowi Idziak i Marii Idziak
Stowarzyszeniu „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalna Grupa Działania w Elblągu
Ośrodkowi Kultury w Mysłowicach
Urzędowi Gminy i Miasta w Sianowie
Nadleśnictwu Karnieszenice
Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Sianowie
Stowarzyszeniu „4x4 Sianów” w Sianowie
Centrum Handlowemu „Ceramix” w Sianowie 
Bibliotece w Skibnie
Bibliotece w Karnieszewicach
Bibliotece w Sierakowie Sł.
OSP w Sierakowie Sł.

           Z wielkim podziękowaniem Mieczysława Juszczyk, prezes Stowarzyszenia Hobbiton. 

Webmaster: Marcin Sadowski