Witamy na stronie internetowej Wioski Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim
Podsumowanie XIV Jarmarku w Wiosce Hobbitów

     „Inwazja smoków 2” odbyła się w Sierakowie Sławieńskim na Jarmarku w WIOSCE HOBBITÓW. W sobotę 17 sierpnia gościliśmy śmiałków, którzy nie obawiali się zetknięcia z tymi stworami. Przybyli goście mieli możliwość podziwiać paradę smoków, uczestniczyć w grach terenowych: pieszej „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz rowerowej „Wyprawa przez Mroczną Puszczę”. Co odważniejsi uczestniczyli w poszukiwaniu „Tajemniczych run” oraz brali udział w smoczych grach i konkursach. 

Jarmark rozpoczęła parada smoków prowadzona przez smoka przygotowanego przez dzieci ze świetlicy w Siecieminie, po której rozpoczęły się „Smocze warsztaty” na których dzieci wykonywały smoki. Wykonane smoki wzięły udział w kolejnej paradzie smoków i zostały ocenione przez uczestników jarmarku gromkimi brawami i słodkościami przez organizatorów. 
Barwna grupa z Mikorowa kilkakrotnie prezentowała pokaz tańców, prowadzili warsztaty malowania na płótnie.
Na tegorocznym Jarmarku odbył się pokaz niesamowitej sprawności strażackiej w Sthil Timber Sport przez strażaków z OSP w Sierakowie oraz konkursy piłowania, rąbania i wbijania gwoździ. Goście zwiedzali również „Muzeum Smoków”.
Bardzo atrakcyjne była wizyta kładów i samochodów terenowych, bezpłatne przejazdy odbyły się dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „4x4 Sianów”.  
W przygotowanym kąciku warsztatowym odbyły się warsztaty: „Od owieczki do niteczki”, „Qulling”, „Tajemnice pracowni Gandalfa”.
Uczestnicy Jarmarku mogli również zmierzyć się z Wojem Brylem z osady średniowiecznej w Borkowie, sprawdzić swoje umiejętności snycersko – ciesielsko prowadzone przez Jana Kucińskiego z Dąbrowy, wykonać przedmiot z gliny w warsztacie Gancarskim prowadzonym przez Romana Ryłkę z Ostrowca.  
Podczas Jarmarku gościliśmy Niemiecką Telewizję ARD przygotowującą program reklamujący Województwo Zachodniopomorskie. 
         Bardzo serdecznie dziękujemy: 
Urzędowi Gminy i Miasta w Sianowie
Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Sianowie
Stowarzyszeniu „4x4 Sianów” w Sianowie
Bibliotece w Sierakowie Sł.
OSP w Sierakowie Sł.

Oraz przybyłym gościom za dobrą zabawę. 

          Wielkie podziękowania składają członkowie Stowarzyszenia Hobbiton.  

Webmaster: Marcin Sadowski